O nas


MISTA Sp. z o.o. rozpoczęła działalność w 1991r. Firma jest Spółką prywatną, której właściciele są równocześnie członkami Zarządu.
Od samego początku firma prowadziła działalność związaną z sektorem maszyn drogowych i budowlanych, w pierwszych latach działalności jako przedstawiciel rosyjskich i białoruskich producentów równiarek, ładowarek i koparko - ładowarek, a od roku 1996 koncentrując się na rozwoju produkcji własnych modeli równiarek drogowych, dla których jest obecnie jedynym wytwórcą w Polsce. Dla swoich wyrobów Spółka zapewnia dostawy części zamiennych oraz świadczy obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną do kapitalnych remontów włącznie. Inżynierowie naszego biura konstrukcyjnego aktywnie reagują na potrzeby rynkowe i pracują nad bieżącym wprowadzeniem nowych rozwiązań tak aby oferowany sprzęt spełniał wymogi światowych rynków pod względem niezawodności i efektywności pracy.
W zakresie produkcji równiarek drogowych nasza firma współpracuje z tak znanymi i renomowanymi dostawcami jak m.in.: CUMMINS, DEUTZ, IVECO, ZF PASSAU GmbH, NAF GmbH, BOSCH-REXROTH, SAUER-DANFOSS, POCLAIN HYDRAULICS.
Zapewnia to naszym maszynom ciągły rozwój oraz wysokiej klasy parametry eksploatacyjne porównywalne z wyrobami światowych liderów tej branży.
Wszystkie produkowane przez nas modele równiarek poddawane są badaniom na zgodność wyrobów z rygorami Dyrektywy Maszynowej i oznaczane znakiem CE uprawniającym ją do użytkowania i obrotu na terenie Unii Europejskiej.
Od września 2004r MISTA Sp. z o.o. poszerzyła swoją zakres działalność o wykonawstwo konstrukcji stalowych, spawanych i kooperację w tym zakresie szeroko pojętej obróbki mechanicznej.
Firma wykonuje m.in. wysięgniki, wciągarki, kolumny i żurawie dla przemysłu stoczniowego, elementy i zespoły dla przemysłu wydobywczego (platformy wiertnicze) i przemysłu energetycznego.
W roku 2008 firma rozpoczęła produkcję kruszarek na potrzeby austriackiej firmy Rockster Recycler.
W 2013 r., wieńcząc wielomiesięczne przygotowania MISTA wchodzi do ekskluzywnego grona dostawców produkcji specjalnej na potrzeby wojska i policji  rozpoczynając wytwarzanie transportera opancerzonego ONCILLA. 

MISTA Sp. z o.o. prowadzi działalność w obiektach i na terenie stanowiącym jej własność. Posiada również własny skład celny (o charakterze publicznym) co ułatwia obrót częściami zamiennymi.
Załoga firmy to ludzie o dużym doświadczeniu w dziedzinie maszyn budowlanych zarówno od strony technicznej jak i handlowej.